Інформаційно-методичні рекомендації щодо проведення районного етапу
Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (далі – виставка) проводиться з метою розвитку творчих здібностей дітей, формування національно-культурної свідомості учнівської молоді, популяризації традиційних народних ремесел українського народу.

Безпосереднє керівництво підготовкою та проведенням виставки здійснює Баришівський центр позашкільної роботи «Мрія»

Виставка проводиться з 01 до 22 грудня 2014 року на базі Баришівського центру позашкільної роботи «Мрія».

У виставці беруть участь учні, вихованці, творчі об’єднання загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, сімейні колективи у двох вікових категоріях:

I вікова категорія – діти 6-11 років;

II вікова категорія – підлітки 12-16 років.

На виставку подаються вироби, виготовлені у різноманітних техніках декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка, в’язання, ліплення, різьблення, плетіння, ткацтво, розпис по склу, тканині, де-купаж, валяння, печворк, батик та інших.

На виставку подаються роботи за напрямами:

• зразки традиційних іграшок, копії стародавніх іграшок (ляльки, фігурки людей, тварин, птахів, дзиґи, кулі, коні-качалки, калатала, тарахкала, деркачі, брязкальця, фуркала, вітрячки тощо (не більше 3-х робіт від позашкільного навчального закладу);

• меблі, посуд, предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції, виготовлені з використанням народних традицій та символіки (не більше 3-х робіт від позашкільного навчального закладу).

Якщо творчі роботи виготовлені за давніми родинними традиціями спільно з батьками та родичами, на етикетці та в паспорті необхідно зазначити примітку «Скарбничка родинної творчості».

Конкурсна робота повинна мати стійку основу для горизонтального розміщення та кріплення чи гачки для підвішування на вертикальній площині, що попереджають падіння виробу. Під час виготовлення та оформлення виставкових робіт не слід використовувати скло.

Для підведення підсумків виставки створюється журі, склад якого затверджується директором Баришівського ЦПР «Мрія».

Конкурсні роботи оцінюються за критеріями:

Ø оригінальність задуму;

Ø відповідність виробу як зразка сувенірної продукції (для предметів вжитку);

Ø емоційність образу;

Ø органічне поєднання національних традицій і сучасних тенденцій формотворення;

Ø збереження ігрової функції (для іграшок).

Автори кращих творчих робіт виставки будуть нагороджені грамотами відповідно до рішення журі. Роботи, що посіли призові місця будуть направлені до участі у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсі «Український сувенір» у кількості, визначеній організаційним комітетом заходу – 10 експонатів від району.

До кожної роботи додається етикетка, що прикріплюється на зворотному боці виробу (розміром 10 см х 8 см)та паспорт (Додаток).

На етикетці зазначаються відомості:

v напрям виробу

v назва роботи

v ПІП автора (авторський колектив)

v вікова категорія

v гурток (клас)

v навчальний заклад (повна назва, адреса, телефон, місто (район))

v ПІП керівника

Повернення експонатів виставки-конкурсу буде відбуватись 22 грудня 2014 року у Баришівському ЦПР «Мрія»

Додаток

Паспорт
на конкурсну роботу _________


1. Назва роботи ___________________________________________________
2. Опис зразка (розмір, матеріал, кольорова гама, комплектність, функціональні ігрові можливості тощо)_______________________________
3. Коротка довідка про історію, ідею виробу ___________________________
4. Дані про автора (прізвище, ім’я, по батькові, вікова група, дата народження, повна назва навчального закладу, його адреса та номер телефону) ________________________________________________________
5.Назва гуртка. Керівник гуртка _____________________________________

Кiлькiсть переглядiв: 98

Коментарi