На виконання Указу Президента України від 13.10.2015 № 580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, з метою впровадження нових підходів і шляхів до виховання патріотизму як базової якості особистості, формування у молодого покоління почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України

План заходів щодо реалізації національно-патріотичного виховання учнів НВК на 2016 – 2017 навчальний рік

№№ п/п

Назва заходу

Строк виконання

Відповідальні за виконання

1.

1.1.

Продовжити виконання заходів, визначених розпорядчими документами департаменту освіти і науки облдержадміністрації, з урахуванням нормативних документів щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, у навчальних закладах Київської області у 2016 році, а саме: · героїзації осіб-учасників національно-визвольних змагань; · з військово-патріотичного виховання дітей і молоді; · з впровадження медіаосвітнього простору у навчально-виховний процес; · заходів, спрямованих на підтримку захисників нашої країни, їхніх дітей та родин.

Протягом року

Адміністрація

2.

ЗМІСТ І ФОРМИ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

2.1.

Освітньо - виховні заходи

2.1.1.

Здійснювати творчі завдання з національно-патріотичної тематики, конкурси, тематичні виставки дитячої творчості, міні-проекти за участю батьків: світ професій, сімейні династії, захисники Вітчизни у моїй родині, шкільні та родинні екологічні проекти.

Протягом 2016 року

Класні керівники, вихователі,керівники гуртків

2.1.2.

Проводити конференції, широко висвітлювати у засобах масової інформації, навчально-методичній літературі факти і події, що свідчать про колективну й індивідуальну боротьбу за незалежність України у ХХ столітті, перелічених у Законі України "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті" ( від 7.04.2015 р. № 25-38-1).

Протягом 2016 року

Керівники ПМК

2.1.3.

Сприяти впровадженню медіаосвіти в позакласній роботі навчально-виховного комплексу, всебічно використовуючи її можливості для підвищення рівня патріотичної свідомості та критичного мислення учнів .

Протягом 2016 року

Адміністрація

2.1.4.

Сприяти проведенню науково-дослідницької та освітньо-просвітницької роботи, яка передбачає відновлення історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України (Київська Русь, Велике князівство Литовське, Військо Запорізьке, Гетьманщина, діяльність Українських урядів 1917-1921 років, інші визвольні проекти), включно з проведенням фотовиставок, проведенням дискусій, круглих столів із застосуванням регіональних традицій, свідчень усної історії національно-визвольної боротьби українського народу.

Протягом 2016 року

Вчителі історії,

2.1.5.

Провести тижні національно-патріотичного виховання, правової освіти, спрямовані на розвиток у вихованців школи почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і місця у суспільстві, можливості реалізації своїх прав у поєднанні з виконанням обов’язків. Використовувати для цього рекомендації Українського інституту національної пам’яті, інших державних установ.

Вересень -жовтень , грудень 2016 року

Адміністрація

2.1.6.

Провести тематичні уроки, лекції, конкурси, тощо з відзначення Дня української писемності та мови.

9 листопада 2016 року

Вчителі української мови і літератури

2.1.7.

Провести у "День знань" лекції, бесіди, виховні заходи тощо, спрямовані на утвердження у свідомості дітей та молоді переконань про єдність і соборність України.

1 вересня 2016 року

Класні керівники, вихователі

2.1.8.

Провести місячник "Виховуємо громадянина – патріота України" у рамках проведення міжнародного місячника шкільної бібліотеки. Комплектувати фонди бібліотек освітньо-виховних закладів літературою, періодичною пресою, спрямованою на національно-патріотичну виховну тематику.

Лютий 2017 року. Протягом року

Адміністрація, бібліотекарь

2.1.9.

Брати участь у Всеукраїнській безстроковій акції "Невідома могила жертв війни", краєзнавчо-народознавчій експедиції "Любіть Україну вишневу свою" у рамках Всеукраїнського руху учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна", Всеукраїнській естафеті пам'яті "Слава визволителям України".

Протягом 2016 року

Педагогічний та учнівський колективи

2.1.10

З метою популяризації здійснювати замовлення та забезпечувати навчально-виховний комплекс методичною літературою з питань національно-патріотичного виховання.

Протягом 2016 року

Бібліотекарі

2.1.11

Проводити волонтерські акції у школі "Спільними зусиллями" (із збору коштів для забезпечення потреб військовослужбовців, членів сімей учасників АТО).

Протягом 2016 року

Педагогічний та учнівський колективи

2.1.12

Організовувати системну екскурсійну діяльність дітей та учнівської молоді з відвідування визначних історичних місць з метою ознайомлення з пам'ятками української історії та культури.

Протягом 2016 року

Педагогічний колектив

2.2.

Інформаційні заходи

2.2.1.

Здійснювати волонтерську діяльність учнів школи у будинках сиріт, інтернатах, надавати допомогу щодо інтеграції у суспільство дітей із соціально - незахищених категорій.

Протягом 2016 року

Педагогічний колектив

2.2.2.

Надавати організаційну та матеріальну підтримку національно-патріотичним заходам, що проводяться органами учнівського самоврядування.

Протягом 2016- 2017 року

Адміністрація

2.2.3.

Провести річну презентацію діяльності «Молодої Просвіти» , патріотичного клубу «Розстріляна молодість», УОС з організації заходів національно-патріотичного змісту.

Протягом 2016-

2017 року

Педагоги-організатори

2.2.4.

Взяти участь у : · зборі лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів Баришівського району Всеукраїнській екологічній ініціативі "Зробимо Україну чистою"; · флеш-мобі патріотичного читання; · патріотичній ході учнівської молоді до Дня Захисника України.

Березень Квітень; Березень; Жовтень

2.2.5.

Взяти участь у військово-патріотичній виховній системі "Джура" із залученням ігрових форм: · дитячо-юнацькій грі "Котигорошко" молодшої вікової групи; · дитячо-юнацькій грі "Джура" середньої вікової групи;

Травень- Червень.

2.3.

Культурологічні заходи

2.3.1.

Взяти участь в районних конкурсах, творчих звітах патріотичного спрямування: · пісні, прози та поезії, творів образотворчого мистецтва "Свята Покрова". Заходів щодо посилення військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді на період 2015-2020 років);

Жовтень – листопад Квітень; Жовтень;

Педагоги-організатори, Керівники гуртків

2.4.

Військово-патріотичні заходи

2.4.1.

Проводити волонтерські акції з упорядкування місць, пов’язаних з історією та культурою українського народу, приурочених до пам’ятних дат національно-визвольної боротьби, що відзначаються на державному рівні, зокрема козацьких та стрілецьких могил, поховань воїнів меморіалів полеглих у Другій світовій війні, могил і пам’ятних знаків героїв "Небесної сотні", учасників антитерористичної операції, ( п. 6 Заходів щодо посилення військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді на період 2015-2020 років).

Протягом 2016 року

Педагогічний та учнівський колективи

2.4.2.

З метою увічнення пам’яті полеглих героїв, формування єдиної національної пам’яті та ідентичності розпочати виконання проекту "Слава не загине".

Протягом 2016 року

Педагогічний та учнівський колективи

2.4.2.

Проводити волонтерські заходи для привітання родин учасників АТО «Возвеселімся всі разом нині»

Грудень 2016-січень 2017 року

Учнівське самоврядування,

2.4.3

Розпочати 2016-2017 навчальний рік Уроком мужності і милосердя під девізом "Борімося – поборемо!", залучивши до його проведення учасників бойових дій на Сході країни, представників волонтерських організацій, ветеранів минулих воєн, дисидентського руху, активних учасників Революції Гідності, членів сімей Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО.

1 вересня 2016 року

Адміністрація

2.4.4

Провести з учнями школи: · безстрокову акцію "Ми разом", спрямовану на допомогу пораненим військовим; · благодійну акцію "З вірою в серці", спрямовану на підтримку захисників нашої країни, їхніх дітей та родин, медичних працівників і волонтерів, які працюють в зоні АТО; · мітинг-реквієм з вшанування Героїв Небесної Сотні; · зустрічі з воїнами-учасниками АТО "В родинному колі.

Протягом 2016 року

Педагогічний колектив

2.4.5

Провести тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України:
· до дня Захисника України;
· до дня Перемоги у Другій світовій війні;
· до дня Соборності України; ·
до Дня Героїв Небесної Сотні;
· до святкування дня Гідності та Свободи; ·
до Дня Добровольця

відзначення інших дат, визначених Календарем знаменних і пам'ятних дат, обласними програмами.

Протягом 2016 року 14.10. 09.05. 14.10. 22.01. 22.11.

Педагогічний колектив

2.4.6

Провести тематичні заходи з відзначення · Дня Примирення; · Дня Збройних сил України; · Дня призовника; · Пам'яті Героїв Крут; · Вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Протягом 2016-2017 н. року

Педагогічний колектив

2.4.7

Створити інформаційний ресурс для забезпечення організації перегляду та обговорення учнями вітчизняних художніх і документальних фільмів:

· "Війна – український рахунок", 2002 рік, авт. Сергій Буковський; ·

"Війна без переможців" 2003 рік, авт. Ігор Чижов; ·

"Поводир", 2014 рік, авт. О.Г.Санін;

· "Зима у вогні", реж. Євген Афінеєвський тощо. Продовжувати роботу над його поповненням

І квартал 2016р.

Педагоги-організатори

3.

Інформаційно-комунікаційнні технології у забезпеченні національно-патріотичного виховання

3.1.

Створити тематичну веб-сторінку на сайті школи для розміщення інформаційних матеріалів щодо національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Регулярно поповнювати ресурс матеріалами з досвіду роботи педагогічних працівників з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, сприяти його використанню в обміні досвідом .

ІІ квартал 2016 р.

Відповідальний за сайт Іванчук О.Л.

3.2.

Наповнювати інформаційний контент офіційного веб сайту НВК позитивною інформацією щодо привабливості образу України, державних символів, поваги до них, підтримки бажання жити й працювати в Україні, цінності національної спадщини, спрямованих на формування історичної пам’яті.

Постійно

Педагоги НВК

Кiлькiсть переглядiв: 194

Коментарi